Vergi Borcu Sorgulamaları

GİB

Vergi Borcu Sorgulamaları :-) 

Bu sayfamızda işimiz,evimiz ve arabamızla ilgili vergi hesaplama ve vergi borcu sorgulamaları, vergi beyannamesi verme işlemlerinden bahsedeceğiz ve bu konularda bilgiler vermeye çalışacağız.
Vergi Borcu Sorgulamaları
Vergi Borcu Yapılandırma
Vergi Borcu Ödeme İşlemleri 
Vergi sorgulama ,vergi yapılandırma ve vergi ödeme işlemleri T.C Maliye Bakanlığına bağlı Gelir idaresi Başkanlığının (GİB) resmi internet sitesinde ilgili kişiye ait istenilen kimlik bilgileri ve diğer tamamlayıcı bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde girilerek yapılabilmektedir.Konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek ve işlem yapmak için yukardaki konu başlıklarına tıklayınız.


Vergi Numarası Sorgulama 
Vergi Numarası Sorgulama işlemi Maliye Bakanlığına Bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) resmi internet sitesinden “Vergi Kimlik No Sorgulama” sayfası yoluyla yapılabilmektedir. Vergi Numarası Sorgulama işlemi için, Gelir İdaresi Başkanlığınının (GİB) ilgili sayfasındaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Vergi Numarası Sorgulama ve öğrenmek için yukardaki konu başlığına tıklayınız.
Vergi Levhası Sorgulama
Vergi Levhası Sorgulama işlemi Maliye Bakanlığına Bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) resmi internet sitesinden “E-Vergi Levha Sorgulama” sayfası yoluyla yapabilirsiniz.E-Vergi Levha Sorgulaması için, Gelir İdaresi Başkanlığınının (GİB) ilgili sayfasındaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. E-Vergi Levha No’nuzu öğrenmek için yukardaki konu başlığına tıklayınız.
Araç Vergi Hesaplama
Araç Vergi Borcu Sorgulama
Araç Vergisi Ödeme İşlemleri
Araç vergisi diğer bir deyişle Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Hesaplamalarını ,MTV Sorgulamalarını,Araç Vergi Ödeme ,Kredi Kartıyla MTV Ödeme İşlemlerini Maliye Bakanlığına Bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) resmi internet sitesinden ”Motorlu Taşıt İşlemleri”sayfası yoluyla yapabilirsiniz.MTV Hesaplama,MTV Sorgulama,Kredi Kartıyla MTV ödeme işlemlerini yapmak için lütfen yukardaki konu başlıklarına tıklayınız.
Vergi Hesaplama İşlemi Nereden Nasıl Nasıl Yapılır?
Gelir Vergisi Hesaplama işlemini Maliye Bakanlığına Bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) resmi internet sitesinden “Gelir Vergisi Hesaplama” sayfası yoluyla yapabilirsiniz.Gelir Vergisi Hesaplaması için, Gelir İdaresi Başkanlığınının (GİB) ilgili sayfasındaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. Gelir Vergisi Hesaplaması yapmak için yukardaki konu başlığına tıklayınız.
Kira Vergisi Hesaplama
Kira Beyannamesi Hazırlama
Kira Vergisi Ödeme İşlemleri
Kira Vergisi (GMSİ) Hesaplama, Kira Beyannamesi Verme, Kira İstisna Öğrenme, Kira vergisi Ödeme işlemlerini Maliye Bakanlığına Bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) resmi internet sitesinden “Gayrimenkul Sermaye İradı (GMSİ) Hesaplama” sayfası yoluyla yapabilirsiniz.GMSİ Hesaplaması için, Gelir İdaresi Başkanlığınının (GİB) ilgili sayfasındaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. GMSİ Vergisi Hesaplama ve ödeme yapmak için yukardaki konu başlıklarına tıklayınız.

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir