Sosyal Yardım Sorgulama

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

Sosyal Yardım Sorgulama :-)

Devletin kamu kurum ve kuruluşlarındaki iş veya işlemlerinizi veya size gerekli olan konulardaki bilgilere devlet kurumuna gitmeden oturduğunuz yerden elektronik ortamda sorgulayabilir ilgilendiğiniz konularda bilgilere erişebilirsiniz. E-Devlet Sorgulama işlemlerini yapabilmek için öncelikle ilk olarak intrnet erişimi olan masa üstü bilgisayar,laptop,tablet veya akıllı telefona sahip olmanız gerekmektedir.Sonrasında ikinci olarak https://www.turkiye.gov.tr/ :-) internet sitesine giriş yapabilmek için Ptt den cüzi bir ücret karşılığı alınabilen şifreye ihtiyacımız bulunmaktadır.Bu iki olmazsa olmaz şartı yerine getirdikten sonra e-Devlet Kapısı’nı kullanarak kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
Sisteme giriş yaparken kimlik doğrulama yöntemlerinden biri olan T.C. Kimlik Numaranızı ve Ptt’den almış olduğunuz e-Devlet Şifrenizi kullanarak kimliğiniz doğrulandıktan sonra sisteme rahatlıkla giriş yapabilir ve ilgilendiğiniz konularda sorgulamalar yapabilirsiniz.
E-Devlet Sorgulamaları içerisinde olan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı inernet sorgulama hizmetlerinden Sosyal Yardım Sorgulama, Sosyal Hizmetler Sorgulama, Çocuk Parası Sorgulama, Şehit yakınları, Gazi ve Gazi yakınları Ücretsiz seyahat kartı sorgulama,Şehit yakını, Gazi ve Gazi yakınları istihdam başvurusu sorgulama işlemlerinizi yapmak içinde yukarıda anlatlan şekilde şartları yerine getirerek Sosyal Yardım Sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.Sosyal Yardım Sorgulama işlemini yapmak için lütfen https://www.turkiye.gov.tr/ :-) internet adresine tıklayınız.
Sayfa Konusu:Sosyal Yardım Sorgulama, Sosyal Hizmetler Sorgulama,Çocuk Parası Sorgulama, Şehit yakınları Gazi ve Gazi yakınları Ücretsiz seyahat kartı sorgulama, Gazi ve Gazi yakınları istihdam başvurusu sorgulama ,nereden nasıl yapılır konularında bilgiler verilmiştir.

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir