Hgs Bakiye Sorgulama

HGS.

>Hgs Bakiye Sorgulama :-) 

Hızlı Geçiş Sistemi Hgs uygulaması, Kgs uygulamasının yerine geçirilen ücretli otoyol ve köprülerde geçişlerde trafik sıkışıklığını önlemek amacı ile uygulamaya koyulan bir sistem olup, bu aşamalarda yaşanan olumsuzlukları önlemeye yönelik en son uygulamadır.
Hgs Uygulamasında Araç sahibi yetkili bankalardan veya postaneden temin ettiği Hgs etiketini aracının tarif edilen yerine monte edip etiketine bakiye yüklediğinde bu tür geçişlerde bekleme yapma durumunda kalmaz ve bu sayede trafikde aksamaz.

Ancak Hgs kartında bakiye kalıp kalmadığını da takip etme durumundadır. Hgs uygulamasında araç sahibinin kart satın alımı aşamasında cep telefon bilgileri kendisinden istenildiği için kartta bakiye azaldığında sms olarak kendisine bilgi iletilir. Ancak bu uyarıyı gözden kaçıran araç sahipleri Hgs bakiye sorgulama işlemi için PTT şubelerine başvurabilir veya internet üzerinden Hgs sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir.
Yetkili Banka,Ptt ve diğer kurumlardan alınan Hgs etiketlerinin sorgulama işlemleri Ptt’nin resmi internet sitesi https://hgsmusteri.ptt.gov.tr İnternet sayfasından yapılabilmektedir.
Hgs sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için Ptt Hgs müşteri hizmetleri uygulamasına üye olmak gerekmektedir.Bu siteye üye olabilmek için Müşteri Hizmetleri Giriş Menüsünden-Üye Olun menüsüne TC Kimlik Numarası veya Vergi Numarası-e-posta adresi ve şifre oluşturmayla üye olunabilmektedir.Bu bilgilerle üye olunup şifre oluşturularak siteye giriş yapılıp Hgs Sorgulama İşlemleri yapılabilmektedir.
Bu ekran üzerinden Hgs Sorgulama,Hgs Bakiye Sorgulama,Hgs Borç Sorgulama,Hgs Yükleme,Hgs Ceza Sorgulama ve Hgs Müşteri Hizmetleri telefonları gibi bilgilere ulaşılabilmektedir.Hgs Bakiye Sorgulama ve diğer sorgulamalar için sayfaya veya linke tıklayınız.
Ayrıca Bu siteye üye olmadan sitenin ana sayfası Geçiş İhlali Sorgulama menüsünden Araç Plaka Numarası-Ekrandaki karakterler yazılarak geçiş ihlali sorgulaması yapılabilmektedir.

Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir